Nowoczesny budynek zamiast Universalu w Warszawie

2015.12.15

W przyszłym roku rozpocząć ma się rozbiórka warszawskiego Universalu, który stoi tuż obok Rotundy. W miejsce obiektu inwestor - firma S+B Gruppe Polska - planuje wybudować 80-, a może nawet i 90-metrowy biurowiec.

Obecnie budynek Universalu służy głównie do wywieszania ogromnych płacht reklamowych. Właściciel obiektu planuje wyburzyć go i wybudować nowoczesny biurowiec z funkcjami usługowo-handlowymi na parterze i podziemiu. Pierwsze prace miałyby ruszyć w przyszłym roku i potrwać około dwóch lat. Projekt architektoniczny nowego biurowca przygotowali architekci Piotr Bujnowski z Warszawy i Martin Troethan z Wiednia.

Obecnie budynek jest w fazie projektowania, a wysokość 80 metrów jest zgodna z tym co jest w projekcie planu zagospodarowania dla tego rejonu. Inwestor ma jednak nadzieję, że uda się wybudować wyższy budynek.

Zmianom ma ulec również najbliższe otoczenie Universalu. Zamiast ogromnego ronda, powstać ma skrzyżowanie z nowymi przejściami naziemnymi. Metamorfozę przejść ma wreszcie sam budynek Rotundy.


Źródło: tvnwarszawa.pl

Komentarze


  • tgrytyr
    Gość
    2016-07-17 06:27:58
    I czym nowy kloc będzie się różnił od starego kloca? Niestety ale dziś nie powstaje już ładna architektura, same szklane wieże lub kloce.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.