Wyburzają Universal i postawią biurowiec J44

2016.07.14

Wreszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia prac rozbiórkowych warszawskiego biurowca Universal, w miejsce którego stanie nowoczesny wieżowiec - informuje portal Eurobuild CEE. Szacowana wartość inwestycji to około 95 mln euro.

Budynek biurowy Universalu, który stoi w centrum Warszawy zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy budynek o charakterze biurowo-handlowym pod nazwą J44. Obecnie teren wokół obiektu został ogrodzony i trwają prace rozbiórkowe wewnątrz budynku.

Biurowiec J44 będzie miał około 80-90 metrów wysokości, a jego powierzchnia użytkowa wynieść ma 28 000 mkw., z czego 22 000 mkw. to powierzchnia biurowa, a resztę zajmą pomieszczenia handlowo-usługowe. Inwestycja, której jest firma S+B Gruppe jest odpowiedzialna za proces deweloperski, powstaje na działce przy Al. Jerozolimskich 44 w centrum Warszawy.

Prace rozbiórkowe mają potrwać kilka miesięcy.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze


  • wawa
    Gość
    2016-07-17 23:45:43
    Oby jednak zmienili projekt. To co jest na wizualizacji nie pasuje do okolicy - wizualizacja nie obejmuje pełnej perspektywy. Jest brzydkie. Budynek powinien być jednak prosty jak Universal, ale na pewno nie przełamany.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.