Warszawski Universal idzie pod kilof

2015.09.22

Z początkiem nowego roku ruszyć ma rozbiórka biurowca Universal w Warszawie, który należy do firmy S+B Gruppe AG. Po zakończeniu prac rozpocznie się budowa nowoczesnego budynku biurowego J 44.

W styczniu 2016 roku rozpocznie się rozbiórka warszawskiego biurowca Universal, która potrwa kilka miesięcy. Właściciel obiektu - firma S+B Gruppe AG - zapowiedział również, że w połowie przyszłego roku ruszą prace budowlane związane z budową nowego gmachu J 44.

W najbliższych tygodniach inwestor planuje wystąpić o pozwolenie na budowę dla budynku, który stanie przy Al. Jerozolimskich 44 w centrum miasta. Realizowany będzie jeden z dwóch wariantów - pierwszy to 80-metrowy budynek, a drugi o osiem metrów wyższa budowla. Według pierwotnych założeń, oddanie do użytku nowego gmachu zaplanowano na połowę 2018 roku.

Obecny właściciel biurowca Universal zakupił nieruchomość w 2014 roku, następnie w tym roku budynek przejął Comerz Real, jednak S+B Gruppe jest nadal odpowiedzialna za proces deweloperski przedsięwzięcia o wartości około 95 mln euro.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze


  • Temudżyn
    Gość
    2019-02-27 16:05:10
    Universal dopisać do zakładki WYBURZONE.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.