Niebawem zacznie piąć się w górę biurowiec Chmielna 89

2018.07.13

Niebawem będzie można śledzić budowę biurowca Chmielna 89 z poziomu ulicy. W pierwszej połowie czerwca zakończono wykonywanie płyty fundamentowej.

Biurowiec Chmielna 89 to inwestycja firmy Cavatina Holding, która powstaje na działce przy ulicy Chmielnej niedaleko skweru u zbiegu z ulicą Twardą w Warszawie na Woli.

Obecnie trwa realizacja pierwszych sekcji stropu nad poziomem -1 oraz rampy zjazdowe do garaży. Według harmonogramu, do końca lipca zabetonowany ma zostać cały strop na kondygnacją -1, czyli podłogi parteru. Wtedy też biurowiec zacznie piąć się w górę, a inwestycja będzie widoczna z poziomu ulicy.

Budowa projektu Chemielna 89 ruszyła pod koniec 2017 roku, a jej ukończenie planowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku. Biurowiec wyróżniały będą tarasy z widokiem na panoramę Warszawy, których zaprojektowanie umożliwia wyjątkowa bryła budynku, stromo opadająca w stronę ulicy Chmielnej. Od ulicy Miedzianej parter będzie otwarty w formie podcieni, gdzie oprócz wejścia do lobby zaplanowano przestrzeń pod lokale komercyjne, m.in. kawiarnie i restauracje.

Inwestycja przewiduje także miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.

Biurowiec Chmielna 89 oferuje ponad 26 640 mkw. powierzchni mixed-use, z czego niecałe 25 000 mkw. zajmą biura.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.