Chmielna 89 ma nowego współwłaściciela, a wkrótce głównego najemcę


2020.09.17
Autor: Urbanity.pl
Nowym współwłaścicielem warszawskiego biurowca Chmielna 89 został fundusz zarządzany przez Madison International Realty, który zakupił 65 proc. udziałów.

Cavatina Holding sfinalizowała sprzedaż 65 proc. udziałów funduszowi zarządzanemu przez Madison International Realty, który stał się współwłaścicielem nowoczesnego biurowca przy Chmielnej 89 w Warszawie. Objęcie udziałów w budynku Chmielna 89, jest pierwszą transakcją typu joint venture dokonaną przez firmy.

Sprzedającemu przy transakcji doradzały firmy CBRE i kancelaria Dentons, natomiast kupującemu kancelaria Greenberg Traurig, KPMG (doradztwo finansowo-podatkowe) i BNP Paribas Real Estate (doradztwo techniczne).

Chmielna 89 to 14-kondygnacyjny budynek biurowy między ulicą Chmielną a główną arterią komunikacyjną miasta tj. Alejami Jerozolimskimi. Biurowiec dysponuje powierzchnią najmu na poziomie ponad 25 000 mkw. W parterze budynku znajduje się przestrzeń usługowa, w tym: kantyna, sklep i kawiarnia.

Biurowiec na przełomie III i IV kwartału br., stanie się siedzibą jednej z największych instytucji finansowych w Polsce tj. banku PKO BP.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.