Na Woli powstaje kompleks łączący nowoczesność z historią

2018.05.21

Zgodnie z harmonogramem przebiega realizacja inwestycji kompleksu Wola Retro w Warszawie, którego inwestorem jest spółka LC Corp.

Wola Retro to kompleks biurowo-usługowy, który powstaje na działce pomiędzy ulicami Siedmiogrodzka, Skierniewicka i Rogalińska na warszawskiej Woli. Inwestycja będzie miała łącznie 24 500 metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Kompleks składał się będzie z nowego biurowca oraz zrewitalizowanego modernistycznego obiektu z lat 30, który ma cztery kondygnacje. Zostanie on wkomponowany w dwa nowe budynki biurowe klasy A o wysokości 9 i 14 kondygnacji z dwoma poziomami zlokalizowanymi pod ziemią. Obecnie w istniejącym budynku trwa demontaż części konstrukcji oraz prace ziemne przy nowym obiekcie.

Z jednej strony konieczna jest częściowa rozbiórka historycznego budynku i w tym zakresie wykonywane są prace zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Jednocześnie jesteśmy już na etapie konstrukcji pierwszego piętra w budynku nowo powstającym
powiedział: Izabela Miśta, Manager ds. Najmu, LC Corp SA.

W kolejnym etapie Wola Retro rozpoczną się prace elewacyjne istniejącego obiektu, a także wniesie konstrukcji kolejnych pieter w nowym biurowcu, w którym na poziomach 2, 3 i 4 znajdzie się przestrzeń biurowa,

W kolejnym etapie planowane są prace elewacyjne przy istniejącym budynku a także wniesienie konstrukcji kolejnych pięter w nowym
biurowcu. Na poziom gdzie wnętrza historycznego budynku będą się łączyć z wnętrzami nowoczesnego biurowca. Każda z kondygnacji zaoferuje ponad 3 000 mkw. powierzchni.

Generalnym wykonawcą Wola Retro jest firma Budimex. Za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z APA Kuryłowicz & Associates – prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki, Jakub Lewkowicz i Agnieszka Piotrkowska. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na lipiec 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wola Retro, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Budimex, Develia

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.