Develia sprzedaje biurowiec w Warszawie za ponad 300 mln zł


2023.01.26
Autor: Bartosz Motorek
Spółka należąca do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group podpisała przedwstępną umowę kupna budynku biurowego na Woli. Cenę sprzedaży biurowca ustalono na kwotę 69,8 mln euro (ok. 328,6 mln zł). Sprzedającym jest firma Develia, która prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące sprzedaży Arkad Wrocławskich.

Develia sprzedaje biurowiec Wola Retro w Warszawie. Ogólnopolski deweloper podpisał już przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Cenę sprzedaży ustalono na 69,8 mln euro (ok. 328,6 mln zł). Transakcja zostanie sfinalizowana w momencie spełnienia warunków zawieszających do 30 kwietnia 2023 roku.

Wola Retro to nowoczesny biurowiec, który powstał w ramach adaptacji przedwojennego budynku oraz budowie nowych budynków w standardzie klasy A. Oddany do użytku w 2019 roku obiekt dostarczył na warszawski rynek 25 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, która jest zajęta obecnie w 86 proc. Do grona najemców biurowca należą m.in. Grupa Budimex, EOS Poland oraz SIGNAL IDUNA. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates przez architektów - prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki.

Przedwstępna umowa sprzedaży biurowca Wola Retro przybliża nas do realizacji kolejnego istotnego celu, który wyznaczyliśmy sobie w strategii na lata 2021-2025. Kontynuujemy dezinwestycję portfela nieruchomości komercyjnych – aktualnie prowadzimy także zaawansowane negocjacje dotyczące sprzedaży Arkad Wrocławskich
powiedział: Andrzej Oślizło, prezes Develii

Środki pozyskane ze sprzedaży biurowca Wola Retro przeznaczymy na spłatę kredytu związanego z projektem w kwocie 131,8 mln zł oraz dalszy rozwój w sektorach mieszkaniowym i PRS, które oferują większe zwroty z inwestycji. Jednocześnie jesteśmy otwarci na potencjalne okazje rynkowe i chcemy być przygotowani, by z nich skorzystać
powiedział: Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.