Gotowa Wola Retro. Pierwszy najemca we wrześniu

2019.08.13

Zakończyła się realizacja biurowca Wola Retro, który zaprojektowany został przez architektów z biura Kuryłowicz & Associates.

Wola Retro to połączenie przedwojennego modernistycznego budynku z nowym 9-kondygnacyjnym biurowcem, zlokalizowanym na warszawskiej Woli, tuż przy Rondzie Daszyńskiego. 31 lipca br., inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie, a jej inwestorem jest spółka LC Corp.

Kompleks składa się z dwóch części, które zostały ze sobą połączone. Od podstaw wybudowany został budynek biurowy, a rewitalizacji poddany został przedwojenny gmach (dawny budynek Centrali Zaopatrywania Instytucji Ubezpieczeń Społecznych). Wola Retro oferuje niespełna 23 000 mkw. nowoczesnej powierzchni do wynajęcia.

Głównym najemcą kompleksu jest Grupa Budimex, która we wrześniu wprowadzi się do nowego biura o powierzchni ponad 7 500 mkw. na ośmiu kondygnacjach. Będzie to jeden z pierwszych najemców w Wola Retro.

Za projekt komercjalizacji kompleksu odpowiada Cushman & Wakefield. Generalnym wykonawcą była firma Budimex.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wola Retro, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Budimex, Cushman & Wakefield Healey & Baker

Komentarze


  • Dannz
    Gość
    2021-01-05 18:19:34
    "tuż przy Rondzie Daszyńskiego" :-)))

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.