Coraz bliżej otwarcia Wola Retro w Warszawie


2019.02.01
Autor: Urbanity.pl
Pozostało sześć miesięcy do otwarcia warszawskiego kompleksu biurowego Wola Retro, którego inwestorem jest spółka LC Corp. Obecnie poziom komercjalizacji wynosi prawie 60 proc.

Trwają zaawansowane prace budowlane na działce przy ulicy Skierniewickiej na Woli, gdzie spółka LC Corp realizuje swój projekt biurowy pod nazwą Wola Retro. Równolegle trwa komercjalizacja biurowca, który na pół roku przed otwarciem jest wynajęty w 58 proc. W ostatnim czasie węgierski operator biur serwisowych - New Work - zdecydował się dwukrotnie powiększyć zajmowaną powierzchnię w budynku.

Pierwsze 2 000 mkw. powierzchni biurowej firma New Work wynajęła w październiku ubiegłego roku. Po trzech miesiącach zdecydowała się powiększyć swoje biuro w Wola Retro do 4 000 mkw., na których powstanie 360 stanowisk pracy, wraz z rozbudowanym zapleczem konferencyjnym.

- Ostatnie decyzje pokazują, że skala naszego zaangażowania w Warszawie rośnie, wynosząc obecnie 16 tys. mkw. powierzchni biurowej w 6 różnych lokalizacjach. To jednak nie koniec. Do końca 2019 r. zamierzamy rozszerzyć wynajmowane przez nas powierzchnie do 30 tys. mkw. i co najmniej 10 lokalizacji w samej Warszawie - mówi Hubert Abt, CEO New Work Offices.

We wrześniu br., kiedy nastąpi otwarcie biurowca, firma New Work będzie prowadziła usługę biur serwisowych, czyli elastycznej powierzchni biurowej podzielonej na małe gabinety z pełną obsługą techniczną i administracyjną.

Kompleks Wola Retro tworzą trzy budynki - dwa wysokie na 9 i 14 kondygnacji, natomiast trzeci z obiektów powstał w latach 30 XX wieku, a który obecnie przechodzi remont i przebudowę. Łącznie inwestycja oferuje ponad 24 000 mkw. powierzchni najmu oraz ponad 300 miejsc parkingowych na dwóch podziemnych poziomach.

Za projekt modernizacji i budowy nowych budynków odpowiadają architekci z biura projektowego Kuryłowicz & Associates: prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki. Komercjalizacją biurowca na wyłączność zajmuje się Cushman & Wakefield.

Inne wiadomości o Wola Retro, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Cushman & Wakefield Healey & Baker, Develia

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.