Na Woli kolejny wieżowiec o wysokości ponad 100 metrów

2021.04.29

Gotowy pierwszy etap kompleksu Forest, a powstający obok wieżowiec osiągnął właśnie swoją docelową wysokość 120 metrów.

HB Reavis, jako inwestor kompleksu powstającego przy ulicy Burakowskiej na warszawskiej Woli, poinformował, że zakończyła się realizacja pierwszego etapu inwestycji, a konstrukcja powstającego obok wieżowca osiągnęła docelową wysokość.

Dziedziniec kompleksu Forest będzie ogólnodostępny, a dookoła budynków zasadzone zostanie około 200 dojrzałych drzew i tyle samo krzewów.

Forest to obecnie jeden z najbardziej ekologicznych i nastawionych na dobrostan pracowników projektów biurowych w Polsce. Elementy fasady są nieregularnie pokryte odcieniami brązu naśladującymi korę drzewa. Inwestycja posiada ponadto rozwiązania, które sprzyjają ograniczeniu śladu węglowego, w tym energooszczędnego oświetlenia, wind oraz klimatyzacji i ogrzewania. Kampus został certyfikowany w systemach BREEAM, BREEAM Communities oraz WELL.

Wyjścia na tarasy i donice na dachu oraz czerpnie powietrza na patio wyłożone zostały kortenem, czyli stalą która zależnie od pory roku mieni się barwami od czerwieni, przez pomarańcz, po brąz. Z kolei na dachu kampusu stworzone ma zostać miejsce m.in. do upraw warzyw.

W zakończonym właśnie etapie o powierzchni 23 000 mkw. znajdzie się przestrzeń do pracy, a także część usługowo-gastronomiczna zlokalizowana na parterze. Bliżej alei Jana Pawła II powstaje wieżowiec, którego konstrukcja właśnie osiągnęła docelową wysokość 120 metrów. Obiekt ten w większości już został pokryty elewacją z energooszczędnego szkła. Po oddaniu wieżowca do użytku powierzchnia kompleksu Forest wzrośnie do 78 000 mkw.

W kampusie swoją polską siedzibę będzie miała m.in. firma Leroy Merlin, która wynajęła ponad 12 000 mkw. powierzchni. Wśród najemców biur i przestrzeni usługowej jest też dostawca usług medycznych Enel-med.

W ramach inwestycji wyremontowana zostanie również znaczna część ulicy Burakowskiej. Latem ruszą pracę i potrwają pół roku. Jezdnia zyska nową nawierzchnię oraz miejsca postojowe do parkowania równoległego. HB Reavis zasadzi też szpaler 6-metrowych drzew. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Piaskową powstanie zielona przestrzeń.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia HRA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Maniek
  Gość
  2021-04-29 16:28:44
  „Dobrostan pracowników” a co z dobrostanem okolicznych mieszkańców? Podczas budowy Q22 też było głośno od takich frazesów. Teraz my mieszkańcy okolic ul. Grzybowskiej zwłaszcza w kierunku Woli mamy półroczny koszmar w postaci nieznośnego szumu u rządzeń klimatyzacyjnych tego „super wieżowca”.

 • Mija
  Gość
  2021-04-30 00:36:34
  Klasa, wszystko ponad 100 metrowe w Warszawie is cool

 • Hajs
  Gość
  2021-04-30 08:44:53
  Jeszcze jakby ten Libero obok powdtal to by bylo ok

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.