Na Warsaw UNIT pojawiają się płytki przypominające łuski

2020.06.16

Smocza skóra, czyli tysiące płytek przypominających łuski zaczyna pokrywać warszawski wieżowiec Warsaw UNIT, który firma Ghelamco realizuje przy rondzie Daszyńskiego.

Warsaw UNIT to budynek wysokościowy, który powstaje w centrum Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Wieżowiec ma 202 metry wysokości i oferuje 57 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej do wynajęcia, rozlokowanej na 45 piętrach.

Powstający biurowiec zaczynają pokrywać tysiące płytek przypominających łuski - to tzw. smocza skóra, która dzięki swojej unikalnej konstrukcji będzie reagować na wiatr przybierając za każdym razem inną, niepowtarzalną formę. Smocza skóra pokryje docelowo prawie całe podium wieżowca.

W przypadku Warsaw UNIT zdecydowaliśmy się na tzw. smoczą skórę, która według naszej wiedzy nie była jeszcze stosowana w Polsce na żadnym budynku, a już z pewnością nie na wysokościowcu. To czyni nasz projekt wyjątkowy i daje mu szansę na stanie się kolejną wizytówką i atrakcją Warszawy
powiedział: Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland

Warsaw UNIT będzie wyposażony w szereg nowoczesnych technologii, zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkowników. System klimatyzacji będzie pracował wyłącznie z wykorzystaniem powietrza świeżego. Warszawski biurowiec będzie także pierwszym wieżowcem w Polsce starającym się o prestiżowy certyfikat WELL w najnowszej wersji v2 Core. Przy certyfikacji brane są pod uwagę przede wszystkich te parametry, które mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynku.

W biurowcu zaplanowano również przestrzeń pod lokale usługowe i gastronomiczne, które dostępne będą bezpośrednio z poziomu ulicy. Pod wieżowcem mieści się wielopoziomowy garaż na ponad 450 samochodów oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów

Projekt architektoniczny przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Jacek
  Gość
  2020-06-16 11:10:21
  One juz tam wiszą dobry miesiac

 • ddd
  Gość
  2020-06-16 21:46:58
  jak nie lepiej

 • Semper Varsovia
  Gość
  2020-06-18 10:28:17
  Trochę spóźnione, płytki już dawno zaczęto montować.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.