Lobby Varso Tower z wyjątkową ceramiczną mozaiką

2020.05.14

We wnętrzu wieżowca kompleksu Varso Place, a dokładnie jego lobby znajdzie się bardzo ciekawa kompozycja ceramiczna.

Ceramika to jeden z najciekawszych materiałów wykończeniowych, które były niezwykle popularne wśród architektów wielu warszawskich budynków powstających po drugiej wojnie światowej. Do tych obiektów dołączy inwestycja HB Reavis - Varso Tower.

Lobby wieżowca kompleksu Varso Plac, który zaprojektowany został przez pracownię Foster + Partners, a dokładnie na jego dwóch ścianach, każda o wymiarach boiska do siatkówki, pojawi się ręcznie wykonana mozaika ceramiczna.

Zastanawialiśmy się w jaki jeszcze sposób moglibyśmy wpisać ten budynek w kontekst lokalny. Parter wieży jest niesłychanie otwarty, ma swój indywidualny, niepowtarzalny charakter. Postanowiliśmy nawiązać do sztuki mozaiki warszawskiej. Istotnym elementem całego pomysłu była chęć współpracy z lokalnym artystą
powiedział: Jędrzej Kolesiński, architekt w Foster + Partners

Każda z kompozycji składała się będzie z 1800 kafli. Każdy z nich przechodzi długą drogę pod czujnym nadzorem warszawskiej artystki Krystyny Kaszuby-Wacławek – od doboru odpowiedniej gliny, poprzez formowanie, wypalanie i szkliwienie, do finalnego produktu.

Co na budowie kompleksu Varso Place?

Jeden z budynków kompleksu został już oddany do użytku, a w drugim, który znajduje się bliżej ulicy Żelaznej, prowadzone są już prace wykończeniowe. Budynek Varso 2 ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym miesiącu. Z kolei wieżowiec Varso Tower ma już niecałe 200 metrów wysokości. Swoją docelową wysokość osiągnąć ma jesienią br. i wtedy rozpoczną się prace wykończeniowe i aranżacyjne.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • te77
  Gość
  2020-05-14 13:30:30
  ceramika jak ceramika oczywiście bardzo ładna.... ale po co dorabiać do tego taką filozofię?

 • Pan Prawicowiec
  Gość
  2020-05-14 16:34:58
  Żeby było ciekawie i profesjonalnie.

 • KK
  Gość
  2020-05-15 22:16:40
  Żeby była wspomnieć o nucie tradycji...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.