W Warszawie powstanie Lilium Office Tower?

2014.03.15

Po wielu latach ciszy wokół projektu 260-metrowego wieżowca przy hotelu Marriott w centrum stolicy, pozytywną opinię wydał inwestycji Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie.

Inwestorem projektu jest spółka Lilium, która w grudniu 2013 roku złożyła wniosek o warunki środowiskowe dla wieżowca w centrum Warszawy. Dopiero w marcu bieżącego roku pozytywną opinię wydał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, która nie nakłada na inwestora przymusu przeprowadzenia oceny o wpływie inwestycji na środowisko. Opinia ta może pomóc spółce w dalszym procesie ubiegania się o zgodę na budowę nawet 260-metrowego budynku.

Lilium Office Tower miałby stanąć u zbiegu Alei Jerozolimskich i ulicy Chałubińskiego. Inwestor nie podaje funkcji jaką miałby pełnić wieżowiec. Spółka Lilium bierze pod uwagę dwa warianty - pierwszy to 60-kondygnacyjny biurowiec z częścią komercyjną wraz z trzypoziomowym parkingiem podziemnym na 362 aut. Powierzchnia całkowita części naziemnej to około 120 tys. mkw. Drugi wariant to budynek o funkcji hotelowo-apartamentowym o nawet 76 kondygnacjach naziemnych.

Plan inwestycji zakłada też wyburzenie i przebudowę podium Centrum LIM (to w nim znajduje się m.in. hotel Marriott). Nie jest jeszcze znana także data budowy wieżowca.

Pierwotnie budowa Lilium Tower miała ruszyć już w 2007 roku. Projekt wieżowca przygotowała wtedy światowej sławy architekt - Zaha Hadid.

Źródło: Eurobuild CEE

Inne wiadomości o Lilium Tower, Lilium

Komentarze

 • RLee
  RLee
  Użytkownik
  2014-03-15 13:46:12
  Oby niebyła to kolejna wizja ściętej głowy ...

 • G7
  Gość
  2014-03-18 08:59:43
  Szczerze mowiąc tak sobie pasuje ten ogorek czy raczej tampon miedzy klasyczne wiezowce w Warszawie. Jakos bardziej widzialbym go w Dubaju.. Ale spoko moze sie myle i jesli powstanie wniesie wiele do Skylinu stolicy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.