Problemy warszawskich drapaczy chmur

2011.02.14

Kryzys ekonomiczny panujący w całej Europie ostro zweryfikował budowę wieżowców w Warszawie. Po hucznych zapowiedziach inwestor o budowie nawet 200-metrowych drapaczy chmur, dzisiaj już niewiele zostało po tych zapowiedziach.

Przykładem może być wieżowiec Złota 44, której inwestorem jest Orco Property Group. Inwestycja dodatkowo została zablokowana przez okolicznych sąsiadów.

Innym wieżowcem, który miał stanąć w Warszawie jest Lilium Tower, który zaprojektowała brytyjska architekt Zaha Hadid. 260-metrowy budynek miał stanąć u zbiegu Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego. Koszt inwestycji szacowano na 300 mln euro. Inwestycja miała ruszyć już trzy lata temu, do dziś się nie rozpoczęła a właściciel projektu, firma LIM, zastanawia się nad zmianą funkcji budynku.

Także Marvipol, który chciał postawić wieżowca przy ulicy Prostej o przeznaczeniu mieszkalnym, w 2008 roku zamienił mieszkania na biura.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze


  • mhjk
    Gość
    2011-03-07 14:03:07
    Artykuł spóźniony minumum o pół roku, może nawet rok - w budowie jest aktualnie 5 wieżowców, szósty prawdopodobnie ruszy do połowy roku. Idziemy na rekord, taki kryzys to ja rozumiem ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.