Jeden z bardziej charakterystycznych biurowców w Warszawie w pełni wynajęty


2022.09.05
Autor: Piotr Maślak
Po niespełna 24 miesiącach od momentu zakupu biurowca Prosta Tower w Warszawie przez fundusz AEW Invest GmbH, zakończył się proces komercjalizacji budynku.

Prosta Tower to biurowiec w centrum Warszawy, który na 19 kondygnacjach oferuje łącznie 7 400 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Budynek wyróżnia szklana fasada z frontową elewacją w postaci nieregularnej tafli skonstruowanej z betonowych bloków w kształcie rombów. Projekt architektoniczny biurowca to zasługa zespołu Stefana Kuryłowicza.

Agencja doradcza Corees Polska, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem biurowca, zakończyła po niespełna 2 latach proces komercjalizacji od momentu zakupu Prosta Tower przez fundusz AEW Invest GmbH. Budynek to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w stolicy.

Aktualnie poziom pustostanów w obrębie Ronda Daszyńskiego oscyluje na poziomie ok. 10%, my możemy pochwalić się zerowym poziomem. Proces pełnej komercjalizacji Prosta Tower został ukończony po 24 miesiącach od momentu zakupu biurowca przez fundusz AEW Invest GmbH, w czerwcu 2020 roku. Startując z poziomu 33% wakatów oraz kolejnych 27% umów najmu, które dobiegały końca w trakcie pierwszych 12 miesięcy od przejęcia, udało nam się wynająć i/lub przedłużyć wszystkie dostępne powierzchnie, w okresie przypadającym na pandemię Covid-19 oraz wojnę na Ukrainie. Zadanie wydawać by się mogło niemożliwe do wykonania, ale jesteśmy dowodem na to, że można osiągnąć założone cele nawet w niesprzyjających okolicznościach
powiedział: Robert Gietko, Asset Manager, AEW

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.