Credit Suisse kupuje wieżowiec Prosta Tower w Warszawie

2016.12.29

Firma Marvipol S.A., która zrealizowała budynek biurowy Prosta Tower w Warszawie, zdecydowała się na jego sprzedaż. Nowym właścicielem obiektu, wybudowanego w 2011 roku, jest Credit Suisse Asset Management.

Prosta Tower to nowoczesny biurowiec oferujący pomieszczenia w standardzie klasy A. Łącznie do wynajęcia jest około 6 300 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Budynek zlokalizowany jest w centrum stolicy, przy ulicy Prostej, w pobliżu Ronda Daszyńskiego.

Projekt architektoniczny biurowca, który oddany został do użytku w 2011 roku, został przygotowany przez polskiego architekta - Stefana Kuryłowicza. W budynku mieści się m.in. siedziba jego inwestora - firmy Marvipol.

JLL reprezentował Credit Suisse w jego pierwszej od 2007 r. transakcji inwestycyjnej zawartej na polskim rynku biurowym.

Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych w JLL, komentuje:

Prosta Tower to wysokiej klasy, dobrze zlokalizowana nieruchomość, która jest obecnie częścią portfela Credit Suisse Asset Management. Cieszymy się z finalizacji transakcji, która jest dla naszego klienta istotnym krokiem w zaznaczeniu swojej obecności w segmencie najlepszych nieruchomości biurowych w Polsce

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.