Lilium Tower powstanie, ale nie znamy jeszcze projektu

2014.05.16

Jak możemy przeczytać na portalu Eurobuild, ostatnio pokazany projekt wieżowca Lilium Office Tower nie będzie realizowany. Także wizja autorstwa Zahy Hadid trafiła do kosza. Obecnie inwestor jest na etapie wydania decyzji środowiskowej. Przypomnijmy, nawet 260-metrowy wieżowiec może powstać przy al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego w centrum Warszawy.

Projekt autorstwa Zahy Hadid okazał się zbyt kosztowny w realizacji, a ostatnio prezentowana wizja została przygotowana jedynie na potrzeby decyzji środowiskowej jednej ze znanych pracowni architektonicznych. Pomimo tego, jak zaznacza właściciel działki, nadal jest wola wybudowania wieżowca w centrum Warszawy.

W wywiadzie udzielonym dla serwisu Eurobuildcee, dyrektor generalny LIM Joint Venture, mówi, że firma jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej dla tego projektu. Nie jest jeszcze znana także funkcja obiektu. Właściciel waha się pomiędzy wybudowaniem biurowca albo hotelu. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu najbliższych miesięcy.

Zanim inwestor złoży wniosek o pozwolenie na budowę, musi wybrać architekta, który przygotuje projekt budowlany wieżowca Lilium Office Tower.

Źródło: Eurobuild CEE

Inne wiadomości o Lilium Tower

Komentarze


 • xt73
  Gość
  2014-06-26 00:32:17
  pięknie.budowac.

 • tak
  Gość
  2014-09-16 06:28:45
  Jeżeli czyta to ktoś odpowiedzialny za ten projekt, proszę, nie błagam zostawcie tą "kryształową formę". Jest genialna.

 • Felipe
  Gość
  2015-01-06 16:45:08
  Powinni wybudować lilium tower projektu Zahy Hadid może i droższy ale na pewno stałby się wizytówką Warszawy. To co prezemtują teraz to budynek uderzająco podobny do Shanghai World Financial Center tylko niższy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.