Konkretne terminy realizacji projektu ArtNorblin w Warszawie

2015.06.15

Pod koniec roku rozpocznie się realizacja kompleksu biurowo-usługowego, który powstanie na terenie po dawnych zakładach Norblina na warszawskiej Woli. Inwestor - Capital Park - wybrał także firmę Cushman & Wakefield na agenta odpowiedzialnego za komercjalizację kompleksu.

Kompleks ArtNorblin mieścić się będzie na terenie u zbiegu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Inwestycja składać się będzie z jedenastu zabytkowych obiektów, które poddane zostaną rewitalizacji, niektóre zostaną nadbudowane, a jeden zostanie przesunięty. Łącznie kompleks zaoferuje 40 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A.

Agencją odpowiedzialną za wynajem powierzchni została wybrana firma Cushman & Wakefield.

Inwestor wybuduje także podziemny - trzypoziomowy parking samochodowy na 755 miejsc oraz automatyczny parking podziemny dla rowerzystów, który pomieści 180 rowerów.

Budynki mają mieć zróżnicowaną wysokość, najwyższe będą sięgały siódmego piętra. Oprócz pomieszczeń biurowych, powstaną także lokale handlowo-usługowe oraz powierzchnia kulturalno-oświatowe. Część lokali handlowych oraz restauracje mieścić się będą w parterze obiektów. Nowe budynki powstaną od strony ulicy Prostej .

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci, a inwestycja już na etapie projektu otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie "bardzo dobry".

Pierwsze prace budowlane rozpocząć się mają pod koniec bieżącego roku. Całość ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2018 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Fabryka Norblina, Cushman & Wakefield Healey & Baker, PRC Architekci, Capital Park

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.