Kompleks basenowy w stołecznym Parku Kultury w Powsinie

2019.06.28

W sobotę, 29 czerwca br., otwarty zostanie oficjalnie kompleks basenowo-rekreacyjny w Powsinie. Inwestycja o wartości 9,5 mln zł dostała właśnie pozwolenie na użytkowanie.

W Parku Kultury w Powsinie przy ulicy Maślaków 1 powstał kompleks basenowo-rekreacyjny dla 800 osób z m.in. basenem zewnętrznym oraz brodzikiem dla dzieci. Wykonawcą remontu i modernizacji obiektu była firma Moris Polska. Inwestycję tę zrealizowano w ramach przetargu Parku Kultury w Powsinie.

W sobotę, 29 czerwca otwarty zostanie kompleks rekreacyjno-basenowy, który składa się z basenu sportowego ze zjeżdżalnią, brodzika dla dzieci, wodnego placu zabaw, sekcji wodotryskowych, suchego placu zabaw dla dzieci, budynku szatni, budynku technicznego, ławek z zadaszeniami, pergoli oraz leżaków stacjonarnych.

W ramach inwestycji zmodernizowany został również budynek szatni, w którym obecnie znajduje się 50 szatni męskich i 50 damskich, jak również szatnia dla osób niepełnosprawnych. O tych ostatnich zadbano na obiekcie szczególnie poprzez instalację specjalnej windy do basenu sportowego.

Basen sportowy ma wymiary 25 x 12,5 m i głębokość 0,9-1,9 m. Brodzik dla dzieci ma głębokość 0,2-0,4 m. Oba baseny mają dwa niezależne obiegi uzdatniania wody.

Realizacja kompleksu w Powsinie trwała od października 2018 roku. Inwestycja właśnie uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Otwarcie nastąpi 29 czerwca.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.