Otwarty kompleks basenowy AquaFun. Legnica z nowym kąpieliskiem


2021.06.29
Autor: Urbanity.pl
Można już korzystać ze zmodernizowanego kompleksu rekreacyjnego AquaFun w Legnicy, który właśnie został oddany do użytku. Letni Park Wodny jest gotowy na sezon letni.

AquaFun to kompleks basenowy zlokalizowany przy ulicy Stromej w Legnicy, który po zakończeniu modernizacji składa się z brodzika dla dzieci, basenu pływackiego, zespołu trzech zjeżdżalni, a także wodnego placu zabaw dla najmłodszych.

W ramach inwestycji zmodernizowane zostały ponadto budynku szatni oraz budynki socjalne i gospodarcze. Dla zmotoryzowanych użytkowników basenów czeka 470 miejsc parkingowych w pobliżu kompleksu. Generalnym wykonawcą modernizacji AquaFunu był firma Moris Polska z Warszawy, która zrealizowała inwestycję w formule „projektuj i buduj”. Inwestorem obiektu była legnicka spółka miejska Strefa Aktywności Gospodarczej.

W trakcie modernizacji kompleksu basenowego, wykonawca skupił się między innymi na bezpieczeństwie dzieci. Zastosowane zostały najnowsze rozwiązania funkcjonalne i materiałowe dokładnie na wzór innych podobnych realizacji firmy, jak np. w warszawskim Powsinie. Specjalna antypoślizgowa nawierzchnia EPDM w wodnym placu zabaw dla dzieci zapewni poczucie bezpieczeństwa także rodzicom. Z kolei brodzik dla dzieci jest specjalnie i bardzo subtelnie wyprofilowany. Jego głębokość rozpoczyna się od zera i dochodzi do kilkudziesięciu centymetrów.

Koszt modernizacji kąpieliska wyniósł około 21 mln zł. Inwestycja została zrealizowana w zaledwie 18 miesięcy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.