Legnica zyska Letni Park Wodny Aquafun. Prace już ruszają

2020.01.14

Firma Moris Polska została generalnym wykonawcą modernizacji odkrytego kompleksu basenowego w Legnicy - Letni Park Wodny AquaFun, który zlokalizowany jest przy ulicy Stromej.

Podpisana została dziś umowa pomiędzy firmą Moris Polska, a miejską spółką Strefa Aktywności Gospodarczej, która dotyczy modernizacji odkrytego kompleksu basenowego przy ulicy Stromej. Inwestycja Letni Park Wodny AquaFun realizowana będzie w formule „projektuj i buduj”.

Kontrakt legnicki jest dla nas interesujący, ponieważ jest wielowątkowy i spoczywa na nas odpowiedzialność za różne czynniki, nie tylko za proste zbudowanie obiektu. Parafrazując przetargową formułę »projektuj i buduj« dla nas w tym przypadku oznacza ona »przeprojektuj i buduj«, ponieważ odpowiadamy za skorygowanie wcześniejszego projektu, jakim dysponuje nasz partner-inwestor. Następnie musimy znaleźć »złoty środek« w proporcji koszt-efekt, czyli w ramach budżetu dać społeczności Legnicy możliwie najlepsze rozwiązania technologiczne i funkcjonalne. Czynnik trzeci to zmodernizowanie obiektu według nowego projektu - komentuje prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

Generalny wykonawca, pomimo,. że nowy projekt kompleksu basenowego gotowy będzie w pierwszej połowie 2020 roku, wejdzie już teraz na plac budowy, ponieważ pewien zakres prac rozbiórkowych jest niezależny od przyszłego projektu.

Po zakończeniu inwestycji, Legnica zyska kompleks rekreacyjny, na który złożą się brodzik dla dzieci, basen pływacki, zespół trzech zjeżdżalni oraz wodny plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Generalny remont przejdą także budynki szatni oraz budynki socjalne i gospodarcze.

Oddanie do użytku Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy przy ulicy Stromej 3A zaplanowano na lato 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Autor
  Gość
  2020-01-15 09:52:56
  "...Następnie musimy znaleźć »złoty środek« w proporcji koszt-efekt, czyli w ramach budżetu dać społeczności Legnicy możliwie najlepsze rozwiązania technologiczne i funkcjonalne.... "
  czytaj musimy zoptymalizować koszty i zrobić to jak najtaniej :)

 • Olart 12345
  Gość
  2020-01-15 14:45:06
  Serio? Teraz? Już niedługo otwarcie całorocznego aquaparku Suntago Park of Poland, a tu dopiero zaczynają budowę projektu z 2017?! Bez jaj!

 • Mk
  Gość
  2020-01-15 17:30:11
  Ciężko zrobić zakryty całoroczny aqa park, w Lubinie jest odkryty, a w Legnicy nie ma basenu
  Miasta tylko są baseny szkolne.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.