Jesienią ruszy rozbudowa dawnego Cedetu w Warszawie


2014.07.23
Autor: Eurobuild CEE
Jesienią tego roku mają rozpocząć się prace budowlane nad przebudową oraz rozbudową dawnego Centralnego Domu Towarowego położonego u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Kruczej w Warszawie. Inwestorem projektu jest firma Immobel, która ma już uzgodnione z bankiem finansowanie tej inwestycji.

17 czerwca br., uprawomocniła się decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na przebudowę i rozbudowę dla dawnego Cedetu w Warszawie. Na przełomie lipca i sierpnia ogrodzony ma zostać teren inwestycji oraz wybrany ma zostać generalny wykonawca. Pierwsze prace rozpoczną się jesienią tego roku.

Kompleks będzie łączył w sobie funkcje biurową i handlową. Powierzchnia biurowa po zakończeniu inwestycji wynosić będzie 15 tys. mkw., a lokale handlowo-usługowe zajmą 7 tys. mkw. Oprócz modernizacji dawnego Cedetu, wybudowany zostanie w zbiegu ulic Brackiej i Kruczej zupełnie nowy budynek, który będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 4 kondygnacje podziemne, gdzie znajdzie się parking na 140 samochodów. Piętra od 1 do 6 zajmą lokale biurowe, a poziom -1, 0 oraz +1 zagospodarowane zostaną na lokale handlowo-usługowe.

Za projekt przebudowy oraz rozbudowy inwestycji odpowiada konsorcjum pracowni architektonicznych AMC - Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Całość ma zostać oddana do użytku na przełomie 2016/2017 roku. Wraz z gruntem i budową wartość inwestycji wyniesie ponad 400 mln zł.

Inne wiadomości o Centralny Dom Towarowy, AMC-Andrzej M. Chołdzyński, RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Polska, Immobel Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.