Jedna z największych transakcji w historii rynku biurowego w Polsce

2019.02.27

Nowa warszawska siedziba mBanku będzie mieściła się w wieży powstającego kompleksu Mennica Legacy Tower. Podpisanie umowy sprawiło, że poziom komercjalizacji inwestycji wynosi już 100 proc.

Centrala mBanku znajdować się będzie w wieży kompleksu Mennica Legacy Tower i zastąpi dotychczasowe lokalizacje, m.in. przy ulicy Senatorskiej i Królewskiej. Firma zajmie ponad 40 000 mkw. powierzchni biurowej, na której pracować będzie ponad 3 000 pracowników banku. W kompleksie znajdzie się także jeden z flagowych oddziałów dla klientów.

Podpisanie umowy pomiędzy bankiem a inwestorami Mennicy legacy Tower - Golub GetHouse i Mennica Polska S.A., stanowi jedną z największych transakcji w historii rynku biurowego w Polsce.

Warszawski kompleks przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na Woli składa się z 140-metrowej wieży i 43-metrowego Budynku Zachodniego. Łącznie Mennica Legacy Tower oferuje 65 630 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Inwestycja realizowana jest zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”

Swoje biura w kompleksie otworzą, oprócz mBanku, także renomowane kancelarie prawne Noerr Biedecki sp.k. i Allen & Overy oraz światowy lider przestrzeni coworkingowych – WeWork. Całość uzupełni przestrzeń handlowo-usługowa, na której dostępne będą m.in. restauracja MEET & EAT oraz klub fitness Zdrofit.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Oddanie kompleksu Mennica Legacy Tower do użytku zaplanowano na jesień 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.