Gotowy ponad 200-metrowy wieżowiec w nowym biznesowym centrum Warszawy

2021.05.19

Ghelamco otrzymało pozwolenie na użytkowanie wieżowca Warsaw UNIT przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Jest to jeden z najwyższych budynków w Polsce.

48 miesięcy trwała budowa wieżowca Warsaw UNIT w Warszawie, którego inwestorem jest Ghelamco. Firma otrzymała już pozwolenie na użytkowanie, dlatego wkrótce do biurowca wprowadzą się pierwsi najemcy do obiektu zlokalizowanego w narożniku pomiędzy ulicą Prostą a Pańską.

Warsaw UNIT to ponad 200-metrowy wieżowiec, który oferuje 57 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej rozlokowanej na 45. piętrach. Do grona najemców biurowca należą m.in. potentat ubezpieczeniowy Warta oraz CBRE, czyli jedna z największych na świecie firm doradczych z sektora nieruchomości komercyjnych. Poziom komercjalizacji wynosi obecnie prawie 50 proc.

Architektura Warsaw UNIT łączy modernistyczne dziedzictwo stolicy z nowoczesnymi materiałami. Smukła bryła wieżowca odbija krajobraz miasta w niebieskich przeszkleniach, a na wysokości ulic fasadę uzupełnia tak zwana „smocza skóra” – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru, ożywiając fasadę. Biurowiec oferuje najemcom również wielopoziomowy parking samochodowy na 400 stanowisk, a także niezbędną infrastrukturę dla rowerzystów.

Warszawski wieżowiec przy Rondzie Daszyńskiego jest ponadto pierwszym obiektem w kraju, który stara się o zdobycie prestiżowego certyfikatu WELL w najnowszej wersji v2 Core, biorącego pod uwagę zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynku. Biurowiec przechodzi obecnie także certyfikację BREEAM. W wieżowcu zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań architektonicznych i technologicznych.

Projekt architektoniczny przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Nieee
  Gość
  2021-05-19 21:22:41
  Nie ma 200 m

 • 200 m
  Gość
  2021-05-19 23:34:05
  Ma ponad 200 m poprostu te tumoki piszą w artykułach ponad 200 przy czym dalej w rankingu wieżowców podawają 180 co jest błedne...

 • seba
  Gość
  2021-05-20 05:33:29
  A u nas w Lublinie prezydent zabronil wiezowcow.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.