Erbud z kontraktem na budowie Centrum Praskie Koneser


2015.10.13
Autor: Urbanity.pl
12 października br. podpisana została umowa na wybudowanie podziemnych kondygnacji oraz konstrukcji budynku J w kompleksie Centrum Praskie Koneser, które powstanie przy ulicy Ząbkowickiej w Warszawie. Wykonawcą tej części prac został spółka Erbud S.A.

Centrum Praskie Koneser będzie wielofunkcyjnym kompleksem, który dostarczy na warszawski rynek około 45 tys. metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej oraz 330 lokali mieszkalnych. Firma Erbud będzie miała za zadanie wybudować dla budynku J konstrukcję oraz podziemne kondygnacje od poziomu -3 do 0 (w tym parking podziemny) z towarzyszącą infrastrukturą. Budynek J jest pod ochroną konserwatora zabytków.

Prace potrwają do 12 lipca przyszłego roku.

Wartość podpisanej umowy wynosi 9,9 mln euro netto. Kluczowym podwykonawcą prowadzonych prac będzie firma Soletanche Polska Sp. z o.o. Inwestorem jest Centrum Praskie Koneser Sp. z o.o. Spółka Komandytowa - spółka joint-venture BBI Development S.A. i Grupy Liebrecht & wooD.

Inne wiadomości o Centrum Praskie Koneser, Erbud, Liebrecht & wooD Polska, BBI Development NFI

Komentarze


  • Patryk Mazurkiewicz
    Gość
    2015-10-21 15:42:24
    Miło jest patrzeć jak Koneser staje się znów jednym z najważniejszych miejsc na Pradze. Już teraz wygląda naprawdę dobrze i sprawił że Pragę zauważyła tak duża firma jak Google. Mam nadzieję że będzie on swego rodzaju szansą dla mieszkańców tej dzielnicy na to by wreszcie zaczęto doceniać potencjał drzemiący w zabytkowych budynkach. Taki właśnie był koneser i początkowo wyglądał koszmarnie, a teraz.!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.