Eiffage z kontraktem przy projekcie Browary Warszawskie


2017.11.15
Autor: Urbanity.pl
Generalnym wykonawcą etapu B i C kompleksu Browary Warszawskie, została firma Eiffage Polska Budownictwo (EPB), która podpisała umowę ze spółką Echo Investment.

Firma Eiffage Polska Budownictwo jako generalny wykonawca obiektu : kompleksu mieszkaniowego przy projektowanym przedłużeniu ulicy Krochmalnej w Warszawie, zrealizuje zadanie w 2019 roku.

W kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej, gdzie powstaną Browary Warszawskie, znajdzie się 287 mieszkań. Łączna powierzchnia użytkowa etapów B i C wyniesie 17 399 mkw. Pierwsze prace budowlane w tej części inwestycji rozpoczęły się w październiku 2017 roku, a zakończą się na przełomie II i III kwartału 2019 roku.

Browary Warszawskie, które powstają w centralnej części Warszawy, nawiązywać będą do historii tego miejsca. Przez ponad 150 lat - od 1846 r. aż do 2004 roku - ważone było w Browarach piwo. Echo Investment, jako inwestor projektu, planuje tę tradycję kontynuować, jednak na mniejszą skalę.

Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia JEMS Architekci, która zaprojektowała przestrzenie biurowe płynnie przeplatające się z budynkami mieszkalnymi. Całość uzupełniona zostanie o lokale handlowo-usługowe, w tym kawiarnie i restauracje.

Ważną częścią Browarów Warszawskich będzie zieleń - silnie obecna bliżej parteru i dodatkowo wkomponowana tarasowo w różne poziomy budynków, wypełniająca przestrzenie wspólne: publiczne place, skwery i dziedzińce.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.