Drugi etap Business Garden w Warszawie już z wiechą


2016.01.07
Autor: Urbanity.pl
Po piętnastu miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych na terenie drugiego etapu inwestycji Business Garden Warszawa, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza, że wykonawca osiągnął już stan surowy zamknięty obiektów.

Business Garden Warszawa powstaje na działce przy ulicy Żwirki i Wigury i składa się z dwóch etapów. Obecnie powstaje ostatnia faza projektu, która składa się z pięciu budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 56 tys. mkw. Całość ma zostać oddana w pierwszym kwartale 2017 roku.

Zakończono prace przy wznoszeniu konstrukcji żelbetowej budynków. Wykonanie jej wymagało dostawy i wbudowania 56 tys. metrów sześciennych betonu, 7,4 tys. ton stali zbrojeniowej oraz 8,1 tys. elementów prefabrykowanych. Prace realizowane były przy użyciu 10 żurawi wieżowych. Obecnie trwa realizacja elewacji budynków oraz pokryć dachowych


- wyjaśnia Aleksander Olszewski, kierownik budowy w Hochtief Polska oddział w Warszawie.

Biurowce, które zostały zaprojektowane przez biuro JSK, będą dysponowały nowoczesnymi rozwiązaniami projektowymi i technicznymi, spełniającymi standardy certyfikatu LEED Platinum.

Inwestorem warszawskiego Business Garden jest spółka Vastint Poland, natomiast generalnym wykonawcą kompleksu biurowego jest firma Hochtief Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.