Do Warsaw UNIT wprowadził się główny najemca. 13 pięter na szczycie wieżowca zajęła Warta

2021.10.18

Ghelamco oficjalnie zaprezentowało gotowy drapacz chmur przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce.

Warsaw UNIT wyróżnia ponadczasowa modernistyczna architektura i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Najwyższy wieżowiec przy rondzie Daszyńskiego oferuje 57 000 metrów kwadratowych przestrzeni biurowej rozlokowanej na 45. piętrach. Do biurowca wprowadziła się właśnie firma ubezpieczeniowa Warta, która jest głównym najemcą wieżowca.

To co wyróżnia Warsaw UNIT to m.in. niezwykła fasada – tak zwana „smocza skóra” – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru. W budynku zastosowano wiele zaawansowanych technologii, w tym m.in. Signal OS, autorski system operacyjny Ghelamco, który komunikuje się z większością aplikacji i systemów budynkowych, dzięki czemu pozwala na niespotykaną dotychczas ich integrację.

W biurowcu zostały m.in. zainstalowane lampy UV: w windach oraz w systemach klimatyzacji. Wyjątkowość wieżowca została doceniona licznymi certyfikatami, w tym od International WELL Building Institute™ (IWBI) precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core, a obecnie budynek jest w procesie uzyskiwania certyfikatu WELL Health-Safety Rating, który ocenia przygotowanie budynków do działania w czasie pandemii. Dodatkowo biurowiec posiada certyfikat Green Building Standard oraz jest w zaawansowanym procesie ekologicznej certyfikacji BREEAM.

Warsaw UNIT oferuje najemcom infrastrukturę dla rowerzystów, w tym parking rowerowy, szatnie i natryski. Z kolei wielopoziomowy parking może pomieścić 400 samochodów.

Głównym najemcą wieżowca jest firma ubepizczeniowa Warta, która zajmuje 13 pięter na szczycie biurowca o łącznej powierzchni 20 000 mkw. Umowa została podpisana na 10 lat.

Projekt architektoniczny to zasługa Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.