Centrum Praskie Koneser w Warszawie zrealizuje Hochtief Polska

2016.11.14

Bank Pekao udzielił finansowania Grupie Librecht & Wood oraz BBI Development na realizację warszawskiego projektu Centrum Praskie Koneser. Inwestorzy wybrali również firmę Hochtief Polska na generalnego wykonawcę inwestycji.

Hochtief Polska, jako generalny wykonawca, zajmie się realizacją czterech nowych budynków części komercyjnej Centrum Praskie Koneser, które łącznie będą miały powierzchnię biurowo-handlową wynoszącą 32 000 mkw.

Inwestorzy - Grupa Librecht & Wood oraz BBI Development - dopięli również 89,6 mln euro finansowania, którego udzielił bank Pekao. Uzyskane środki pozwolą na budowę nadziemia wielofunkcyjnego obiektu zakładającego rewitalizację i nadanie nowych funkcji dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek przy ulicy Ząbkowskiej. Dotychczas ukończono prace w części podziemnej obiektu.

Generalny wykonawca części komercyjnej kompleksu wejdzie na plac budowy w połowie listopada br. Ta część inwestycji zostanie zakończona pod koniec przyszłego roku. Wykonawca pozostałych budynków części komercyjnej ma zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Centrum Praskie Koneser to łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej, mieszkaniowej i handlowo-usługowej. W warszawskim kompleksie znajdzie się m.in. hotel Moxy Warsaw Praga, Muzeum Polskiej Wódki, klub fitness Zdrofit oraz Centrum Medyczne Damiana wraz z apteką.

Najemcy części biurowej to m.in. RK Legal, Dago Centrum, Clico i Energy Solutions.

Źródło: Eurobuild CEE

Inne wiadomości o Centrum Praskie Koneser, Hochtief Polska, Liebrecht & wooD Polska, BBI Development NFI

Komentarze


 • sąsiad
  Gość
  2016-11-17 15:36:27
  Ciesze się żę Koneser tak szybko się rozwija. Niebawem po zakończeniu prac stanie się takim kulturowo biznesowym centrum Pragi. Aż miło popatrzeć jak się zmienia a sądzę że niebawem zacznie się zmieniać wszystko dookoła. Dla mnie Brawo!

 • pawel77
  Gość
  2016-12-18 22:50:12
  Prace chyba zbliżają się ku końcowi i pewnie niebawem gdy już wszyscy najemcy się "zainstalują" wewnątrz konesera będziemy mogli obserwować rozkwit życia i biznesu na warszawskiej Pradze. Mam nadzieję że tak będzie i że koneser poniekąd stanie się motorem napędowym kolejnych pozytywnych zmian po prawej stronie Wisły!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.