Biurowiec Vector+ powstaje na warszawskiej Woli

2017.06.13

Na przełomie 2018/2019 roku oddany zostanie do użytku nowoczesny biurowiec Vector+, który powstaje przy skrzyżowaniu alei Prymasa Tysiąclecia i ulicy Obozowej w Warszawie. Budowa obiektu rozpoczęła się trzy miesiące temu.

Na warszawskiej Woli, przy skrzyżowaniu alei Prymasa Tysiąclecia i ulicy Obozowej trwa budowa budynku biurowego Vector+ o zróżnicowanej wysokości od siedmiu do piętnastu kondygnacji. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Malbud1, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JSK Architekci.

Według zapowiedzi inwestora, budowa biurowca wyprzedza zakładany harmonogram. Wykonawca inwestycji zakończył już realizację ściny szczelinowej oraz przesłony jet grouting i jest w trakcie budowy 3-poziomowego garażu podziemnego na 189 samochodów. Niebawem na działce ruszą prace konstrukcyjne.Ze względu na położenie działki przy bardzo ruchliwych arteriach, budowa Vector + jest ogromnym wyzwaniem logistycznym i wymaga od nas najwyższych kompetencji inżynieryjnych. Dlatego zastosowaliśmy m.in. ścianę szczelinową, na budowę której zużyliśmy ponad 2 tys. m3 betonu czy platformę roboczą wykonaną metodą podstropową. Platforma została posadowiona na 10 stalowych słupach tymczasowych tzw. baretach


- powiedział Maciej Ciarka, Kierownik Budowy z firmy MALBUD1.

Vector+ zaoferuje łącznie 13 500 mkw. powierzchni najmu w standardzie technicznym klasy A.

Na środku łącznika biurowca Vector+ zaprojektowany został zielony taras, gdzie pracownicy będą mogli wypocząć i zrelaksować się. Fani jednośladów będą mieli przygotowane parkingi, szatnie, prysznice oraz samoobsługową stację naprawy rowerów. Całość uzupełni przestrzeń handlowo-usługowa o powierzchni 600 metrów kwadratowych.

Jakość biurowca zostanie potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good.

Inwestorem Vector+ jest spółka City Level. Za komercjalizację budynku odpowiada renomowana firma Colliers International.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Vector+, JSK Architekci, Colliers International Poland, Mal-Bud-1

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.