Biuro z Amsterdamu zaprojektuje wieżowiec The Bridge w Warszawie. Poznaliśmy szczegóły projektu


2021.01.27
Autor: Urbanity.pl
Ghelamco zaprezentowało projekt wieżowca The Bridge, który wybudowany zostanie na działce u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowskiej, przy placu Europejskim w Warszawie.

Rozpoczynają się przygotowania do realizacji warszawskiego wieżowca spółki Ghelamco Poland - The Bridge. Biurowiec oferował będzie przestrzeń o najwyższej klasie technicznej.

The Bridge, który zlokalizowany będzie w sąsiedztwie dawnej siedziby wydawnictwa Bellona w Warszawie, osiągnie wysokość 174 metrów. Oba budynki zostaną połączone wspólnym lobby tworząc niespotykaną dotychczas kompozycję na polskim rynku. Wieżowiec dysponował będzie powierzchnią biurową klasy A wynoszącą 47 000 metrów kwadratowych na 40. piętrach.

W podziemnej hali garażowej przewidziano około 280 miejsc postojowych dla aut, a także udogodnienia dla rowerzystów - 147 miejsc oraz szafki i prysznice. The Bridge zaoferuje również m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych oraz specjalny parking dla elektrycznych jednośladów (rowerów i hulajnóg) z 20 miejscami do ładowania. Biurowiec posiadał będzie certyfikaty w systemach WELL i BREEAM – i Green Building Standard.

Parter wieżowca od strony placu Europejskiego, zostanie zagospodarowany na miejsce z kawiarnią.

Z kolei budynek Bellony, który w 2016 roku przeszedł remont elewacji zostanie połączony z wieżą. Efektem tego połączenia będzie nietuzinkowe lobby, które zepnie oba budynki. Ostatnie piętro wydawnictwa Bellony będzie miejscem na restaurację z tarasem.

Na czas budowy The Bridge część placu Europejskiego zostanie wyłączona z użytku. Wciąż jednak będą tu funkcjonować restauracje i kawiarnia. Działać będzie także fontanna. W przyszłości od strony ulicy Grzybowskiej, gdzie znajduje się dzisiaj parking, zrealizowany zostanie mini park. Dodatkowe wejście na plac prowadzić będzie również przez bramę kamienicy przy ulicy Grzybowskiej 73, która wkrótce doczeka się gruntownego remontu.

Po zakończeniu realizacji wieżowca przez Ghelamco, na placu pojawią się nowe nasadzenia zieleni.

Za projekt architektoniczny wieżowca The Bridge odpowiada pracownia UNStudio z Holandii przy współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Biuro z Amsterdamu ma w swoim portfolio takie realizacje jak: Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie, sieć metra w Doha w Katarze czy most wiszący Erasmusbrug w Rotterdamie.

Oddanie do użytku biurowca The Bridge zaplanowano na koniec 2024 roku. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę.

Komentarze


 • Miastowy
  Gość
  2021-01-27 10:46:00
  Wwa nadal idzie do przodu

 • Krystian
  Gość
  2021-01-28 04:34:18
  Za 10 lat może zobaczymy

 • Woyt
  Gość
  2021-01-28 12:33:25
  Haha...albo i nie ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.