Bezprecedensowa sprzedaz 9 pieter wiezowca Złota 44 dla Catelli

2016.07.06

Catella, międzynarodowy fundusz z siedzibą w Niemczech specjalizujący się w inwestowaniu w nieruchomości w tym m.in. apartamenty z segmentu premium na całym świecie, kupił aż 72 mieszkania w Złotej 44 na piętrach od 11 do 19.

Spółka przeznaczy je na długoterminowy najem skierowany do najbardziej wymagających klientów takich jak szefowie zagranicznych firm, kadra zarządzająca czy dyplomaci. Apartamenty na wyższych piętrach z najlepszymi widokami pozostaną w ofercie dla klientów indywidualnych.

Zakup aż 72 apartamentów przez fundusz Catella z przeznaczeniem na luksusowy długoterminowy najem to pierwsza tego typu transakcja na rynku mieszkaniowym w Polsce i flagowa inwestycja Catelli w tym segmencie.

Warto podkreślić, że fundusz Catella brał pod uwagę także inne lokalizacje jak Paryż czy Berlin, ostatecznie decydując się na kupno nieruchomości właśnie w Warszawie.

Bezprecedensowy zakup blisko 23% apartamentów, czyli ponad 8 200 mkw. powierzchni przez fundusz inwestycyjny jeszcze przed ukończeniem budynku, to najlepsze potwierdzenie zarówno jakości samego projektu, jak i słuszności obranej przez nas strategii biznesowej


- mówi Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Za zaprojektowanie usług concierge odpowiadają eksperci z elitarnej londyńskiej firmy Harrods Estates Property Management.

Sprzedaż 72 mieszkań to kolejna dobra wiadomość dla projektu przed planowanym na koniec bieżącego roku zakończeniem prac budowlanych niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku. Inwestorzy ogłosili już datę oficjalnej prezentacji ukończonego piętra rekreacyjnego wieżowca, które nastąpi 26 października.

Na budowie Złotej 44 pracuje ponad 500 osób, obecnych codziennie na wszystkich kondygnacjach wieżowca. Prace w wieżowcu koordynuje renomowana firma budowlana Warbud S.A., a inwestorami projektu są Amstar i BBI Development S.A.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.