Atlas Estates ma zezwolenie na podwyższenie planowanego HPO do 39 pięter

2010.08.16

Firma deweloperska Atlas Estates uzyskała zezwolenie na podwyższenie planowanego biurowca HPO do 39 pięter, poinformowała spółka w raporcie półrocznym. Rozpoczęcie kolejnych inwestycji spółka uzależnia od pozyskania odpowiedniego finansowania.

„Grupa posiada cenne działki gruntu w Warszawie, dla których złożyła wniosek o zmianę przeznaczenia terenu i wydanie stosownych pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji na tych gruntach. Dla działki położonej w dzielnicy Wola, obok Hotelu Hilton i planowanego budynku biurowego w kompleksie Platinum Towers, spółka uzyskała zezwolenie na podwyższenie planowanego budynku biurowego do 39 pięter. Stanowi to istotny przełom w warunkach zagospodarowania omawianej nieruchomości” – czytamy w komunikacie.

Według wcześniejszych informacji, firma monitoruje rynek pod kątem realizacji projektu biurowca HPO w Warszawie za ok. 200 mln zł. Będzie to trzeci etap kompleksu, w którym już obecnie jest hotel Hilton i Platinum Towers. Firma rozmawia z potencjalnymi partnerami m.in. na temat przedsprzedaży, czy wynajęcia 25-30% powierzchni. Nie wyklucza również wejścia kapitałowego zewnętrznego partnera w ten projekt.

„Projekt Cybernetyki to działka o powierzchni 3100 m2, w odniesieniu do której uzyskano decyzję o warunkach zabudowy oraz pozwolenie na budowę nieruchomości mieszkaniowych o powierzchni 11 000 m2. Prace budowlane rozpoczną się z chwilą uzyskania odpowiedniego finansowania. (…) Capital Art Apartments - trzeci etap jest obecnie w zaawansowanym stadium planowania” – czytamy dalej.

Grupa refinansowała kredyty bankowe dotyczące kilku swoich nieruchomości. Trwają negocjacje w sprawie refinansowania kilku innych kredytów udzielonych na konkretne inwestycje. Negocjacje przedłużają się ze względu na trudności, z jakimi borykają się banki międzynarodowe, a także spadające wartości aktywów, podano również w raporcie.

Atlas Estates miało 8,28 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 32,25 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 59,44 mln euro wobec 24,65 mln euro rok wcześniej.
Źródło: ISB

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.