Ruszyła realizacja 170-metrowego wieżowca przy hotelu Hilton w ścisłym centrum Warszawy


2022.08.17
Autor: Piotr Maślak
Na działce przy Grzybowskiej na Woli w Warszawie, obok hotelu Hilton, rozpoczęły się pierwsze prace pod budowę 170-metrowego wieżowca Skyreach, którego inwestorem jest firma Golub GetHouse. Inwestycja łączy w sobie funkcje mieszkaniową, która uzupełniona została o przestrzeń biurową i handlowo-usługową.

Pierwsze informacje o inwestycji przy Grzybowskiej firmy Golub GetHouse pojawiły się już w 2010 roku. Pierwotnie projekt zakładał budowę nowoczesnego biurowca.

Wieżowiec Skyreach to najnowsza propozycja firmy Golub Gethouse na warszawskim rynku nieruchomości. Przy ulicy Grzybowskiej 59, w ścisłym centrum Warszawy powstanie 170-metrowy wysokościowiec o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 70 000 metrów kwadratowych. Na działce rozpoczęły się pierwsze prace związane z realizacją tego projektu. Obecnie prowadzone są prace archeologiczne, a właściwa budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Inwestycja na Woli oferuje mieszkania o łącznej powierzchni ponad 34 000 mkw., na której znajdzie się aż 900 apartamentów na wynajem. Przyszli mieszkańcy wieżowca będą mieli do dyspozycji wiele udogodnień, w tym m.in. całodobowa recepcja, centrum SPA, siłownia, strefa do jogi, kort do squasha, sala kinowa, pokój do gier, a także przestrzeń coworkingową. Całość uzupełniona zostanie o restaurację oraz przestrzeń pod handel i usługi.

Wieżowiec będzie miał 48 kondygnacji nadziemnych z uwzględnieniem dachu. Inwestycję wyróżnia doskonała lokalizacja - ścisłe centrum Warszawy, sąsiedztwo m.in. hotelu Hilton czy nowego centrum biznesowego stolicy powstającego przy rondzie Daszyńskiego.

Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana pracownia Kuryłowicz & Associates. Inwestor nie zaprezentował jeszcze najnowszych wizualizacji inwestycji. Dostępna jest jedynie koncepcja wieżowca zaprezentowana kilka lat temu. Wiadomo, że projekt nieznacznie się zmienił.

Inne wiadomości o Skyreach, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Golub GetHouse

Komentarze


 • Banknot
  Gość
  2022-08-17 16:03:36
  Przyznam szczerze, że nie rozumiem dlaczego ta inwestycja nie może wyglądać jak Cosmopolitan czy Złota 44 tylko będziemy mieć 30 metrowe luksusowe piwnice. Czy inwestycja Bliska Wola nie pokazała, że Warszawa to nie Hong Kong. Śmiali się kiedyś, że ta część Woli to dziki zachód a doczekaliśmy się patologicznego wschodu.

 • Paweł
  Gość
  2022-08-18 15:10:24
  ^ Hmm pomyślmy, może to dlatego, że w cosmo nikt nie mieszka na stałe a na złotej dalej stoją niesprzedane mieszkania? Najwidoczniej ludzie nie są zbyt chętni żeby kupować sobie mieszkania w takich wieżowcach bo już samo to jest bardzo wschodnie. Wraz ze złotą upadł mit jakoby to bogaci mieli hurtowo kupować sobie tam apartamenty żeby dodać sobie prestiżu a zwykły człowiek po prostu woli kupić coś w bardziej kameralnej zabudowie

 • mieszkaniec LU
  Gość
  2022-08-19 07:01:30
  900 mieszkań jakieś 1000 osób! Patrząc na statystyki rok w rok mój Lublin traci 4x mieszkańców tego bloczyska. Tak Warszawa wysysa nam ludzi.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.