170-metrowy wieżowiec przy Grzybowskiej czeka na wykonawcę


2021.03.12
Autor: Urbanity.pl
GGH, spółka zależna Golub GetHouse, prowadzi przygotowania do rozpoczęcia budowy kolejnego wieżowca w Warszawie. Przy ulicy Grzybowskiej powstać ma 170-metrowy budynek mieszkalny Skyreach.

GGH prowadzi obecnie prace związane z zabezpieczeniem działki przy ul. Grzybowskiej 59 i naprawą ogrodzenia, które wcześniej zostało zniszczone przez wandali (m.in. pomazane graffiti). Z prośbą o uprzątnięcie terenu i wykonanie nowego ogrodzenia zwrócił się do GGH w oficjalnym piśmie Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola i firma zareagowała, prowadząc wspomniane prace.

Na działce, na której powstanie wieżowiec pojawiła się już tablica informacyjna, jednak jest to bezpośrednio powiązane w opisanymi powyżej pracami i kwestiami formalnymi. GGH równolegle prowadzi prace przygotowawcze do budowy, która wystartuje po wyłonieniu generalnego wykonawcy. Jak udało nam się ustalić deweloper jest obecnie na etapie procesu przetargowego, a także trwają prace nad finalną koncepcją architektoniczną wieżowca, za którą odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates.

Skyreach przy ulicy Grzybowskiej 59 będzie 170-metrowym wieżowcem mieszkalnym, w którym zaplanowano około 900 apartamentów na wynajem. Przyszli mieszkańcy będą dysponowali również bogatą infrastrukturą udogodnień przygotowaną na dwóch kondygnacjach, w tym m.in. całodobową recepcją, centrum SPA, siłownią, strefą do jogi, kortem do squasha, salą kinową, wspólnym salonem wypoczynkowym, pokojem gier oraz przestrzeniami co-workingowymi.

Dodatkowo wieżowiec oferował będzie restaurację oraz przestrzeń usługową. Skyreach będzie miał 48 kondygnacji nadziemnych z uwzględnieniem dachu.

Komentarze


 • Ben
  Gość
  2021-03-12 15:31:39
  900 mieszkań na wynajem, jeżeli chociaż połowa będzie miała samochód, gdzie oni będą parkować?? Koszmar jakiś.

 • Gość
  Gość
  2021-03-12 16:14:34
  Ben

  Pod ziemią?

 • Tomasz Reich
  Gość
  2021-03-13 13:48:59
  Drogie Urbanity, jak już podajecie newsy, to może podajcie źródło! Jak publikować za Nową Warszawą, to może chociaż podajcie skąd przekleiliście newsa!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.