130-metrowy wieżowiec zastąpi oczko wodne w centrum Warszawy. Ghelamco prezentuje projekt Chopin Tower


2023.03.15
Autor: Piotr Maślak
Firma Ghelamco zaprezentowała na tegorocznych targach nieruchomości MIPIM w Cannes projekt swojej nowej inwestycji w Warszawie. U zbiegu Grzybowskiej i Wroniej, w miejscu oczka wodnego powstać ma 130-metrowy wieżowiec o roboczej nazwie Chopin Tower.

Planowana inwestycja firmy Ghelamco na Woli domknąć ma kwartał zabudowy pomiędzy ulicami Grzybowska, Wronia, Łucka i Towarowa. Budowę tego typu projektu dopuszcza plan zagospodarowania uchwalony w 2014 r. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia PBPA Projekt, architekta Adama Wagnera. Biuro to zaprojektowało także inny wieżowiec Ghelamco - The Bridge (wizualizacja inwestycji poniżej)

Na łamach "Wyborczej" zaprezentowana została koncepcja 130-metrowego wieżowca o roboczej nazwie Chopin Tower. Wiadomo, że realizowany będzie inny projekt niż prezentowana koncepcja. Obecnie trwają prace nad nowym projektem, jednak gabaryty i funkcja pozostaną bez zmian. Inwestycja na Woli zaoferuje nowoczesną przestrzeń biurową, uzupełnioną o powierzchnie dedykowane pod handel i usługi. Ponadto nowy biurowiec zostanie połączony podziemną hala garażową z powstającym wieżowcem The Bridge.

Chopin Tower stanąć ma w miejscu oczka wodnego obsadzonego drzewami. W rozmowie z "Wyborczą" Jarosław Zagórski z Ghelamco zapewnia, że "element wodny będzie uwzględniony w nowym projekcie. Na nowym placu zmieści się nawet więcej drzew niż dotychczas". Inwestor nie podaje jednak dokładnego harmonogramu budowy biurowca. Wiadomo, że budowa rozpocznie się najwcześniej w 2025 roku, kiedy ukończony zostanie The Bridge.

Komentarze


 • NazirWalk
  Gość
  2023-03-15 20:59:13
  Nie ma mieszkań na wynajem jak w UE i Szwajcarii za 40-60% płacy minimalnej a tylko mafia deweloperska buduje biurowce lub lichwa spekulanci kup kup kup bo będzie drożej .
  W głowie się nie mieści że zmusza się ludzi do kupowania mieszkań i sponsorowaniu mafię i układ banki spekulanci lichwa janusze biznesu w Polsce

 • Lukas
  Gość
  2023-03-15 21:10:49
  Miało być super pl. Europejski, przestrzeń dla ludzi. Tak jak zawsze liczy się to żeby jak najgęściej zabudować przestrzeń i jaj najwiecej zarobić :(

 • Buc
  Gość
  2023-03-18 18:31:23
  A jeszcze niedawno miał ten wieżowiec mieć 160m.
  Szkoda oczka wodnego.
  A czemu, skoro obok są wieżowce około 180 m, czy The Bridge i Spire ( antenek nie liczę, tylko do dachu ) to akurat Chopin będzie miał tylko 130 metrów?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.