Miniaturka Chopin Tower

Chopin Tower
Warszawa

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Wola
Otaczające ulice
Grzybowska, Wronia
Rodzaj struktury
Budynek
Funkcja główna
biurowy
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy
Status
planowany
Rozpoczęcie budowy
2025
Inwestor/deweloper
Ghelamco Poland

Dane techniczne

Wysokość architektoniczna
130 m

Opis

Chopin Tower to Planowany, warszawski biurowiec w granicach dzielnicy Wola w otoczeniu ulic Grzybowskiej, Wroniej. Biuro Projekt PBPA odpowiada za projekt architektoniczny gmachu, natomiast jego inwestorem jest firma Ghelamco Poland. W pobliżu stoją budynek Restauracja Genesis, budynek Stixx Bar & Grill oraz budynek Prime Corporate Center.

Informacje dodatkowe

 • biurowiec połączony podziemną halą garażową z wieżowcem The Bridge
Ostatnio zmodyfikowano 2023-03-15 10:20:55

Powiązane firmy

Forum opinii Chopin Tower


 • Lukas
  Gość
  2023-03-15 21:38:34
  I po co było to mydlenie oczu o tworzeniu placu miejskiego, kreowaniu przestrzeni miejskiej. Cel jest jeden zabudować jak najgęściej i wyciągnąć z ziemi jak najwiecej się da. Plac był z założenia przejściowy do czasu wynajęcia obecnej przestrzeni biurowej i rozpoczęcia nowej inwestycji.

 • Polak
  Gość
  2023-03-16 01:09:24
  Tak działa kapitalizm

 • Ravic
  Gość
  2023-03-16 08:30:30
  Plac dalej będzie na środku działki, a oczko zniknęło w zeszłym roku, teraz okazało się z jakiego powodu.

 • Michał
  Gość
  2023-03-17 00:54:07
  Nigdy nie rozumiem po co wszyscy jęczą w komentarzach na temat wieżowców - kapitalizm, zabudowują tak małą działkę, więcej wieżowców. Jakby tą działkę wykupił prywatny inwestor w centralnej części Warszawy, gdzie i tak jest gęsta zabudowa, korzysta z tego zakupu na maksa i dobrze robi. Przecież robienie tu jakiegoś lasu jest bezsensownym, czy tam parku, i dla czego by prywatny inwestor miał to robić gdy on inwestuje swoje prywatne pieniądze. Warszawa jest ogromna metropolią, i gęsta zabudowa jest normalna, zwłaszcza wieżowców. No ludzie nie bądźcie 7 latkami z infantylnym myśleniem, i nie róbcie dram tak gdzie to nie jest potrzebne

 • der
  Gość
  2023-03-24 00:34:45
  Ta przestrzeń wypełniona była przed wojną zabudową miejską. Niestety zniszczenia spowodowane przez niemieckiego okupanta i późniejsza polityka komunistów doprowadziły do spustoszeń. Dzisiejsze inwestycje to próba przywracania utraconej niegdyś tkanki miejskiej. Wprawdzie nie wszędzie udana i przemyślana i nie zawsze efektem jest wybitna architektura ale jednak to działanie we własciwym kierunku. A jak ktoś tęskni za przestrzenią to zapraszam na prowincję.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.