W drodze po drugi milion. Rozpoczyna się budowa Panattoni Park Nadarzyn II, który zajmie prawie 100 000 mkw.


2022.09.02
Autor: Monika Kiereś
Lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie w kolejnym regionie zbliża się do 2 mln dostarczonej powierzchni. Pod Warszawą ruszyła budowa inwestycji Panattoni Park Nadarzyn II, która dostarczy na rynek ponad 90 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Panattoni Park Nadarzyn II to najnowsza inwestycja firmy Panattoni w Polsce. Na działce o powierzchni prawie 20 ha rozpoczęła się budowa dwóch obiektów, które łącznie zajmą 91 000 mkw. Realizacja drugiego nadarzyńskiego parku wystartowała od razu po oddaniu do użytku Panattoni Park Nadarzyn.

Ponad połowę dostępnej powierzchni w pierwszym magazynie inwestycji, czyli 25 800 m kw. zajmie międzynarodowy operator logistyczny, który będzie stąd prowadzić operacje dla jednego z globalnych liderów rynku wyposażenia wnętrz. Wykorzystywane w tym celu będą m.in. specjalne doki kurierskie. Dodatkowo, Panattoni zwiększy zabezpieczenia przeciwpożarowe powierzchni ze względu na wrażliwość obsługiwanych produktów. Pierwszy budynek Panattoni Park Nadarzyn II będzie gotowy w lutym 2023 roku, a inwestycja będzie poddana certyfikacji metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Siłą rynku warszawskiego są liczne ośrodki w niedużej odległości od stolicy, które łącznie z możliwościami samego miasta, decydują o ogromnym potencjale regionu. Takie miejscowości i ich okolice jak Pruszków, Radzymin, Konotopa czy Grodzisk, już przyciągają liderów, a kolejnym rosnącym rynkiem jest właśnie Nadarzyn. Niedawno ogłaszaliśmy wynajęcie powierzchni w pierwszym wybudowanym w tej okolicy parku przez giganta światowego e-commerce – a teraz, w drugim realizowanym już parku, blisko 30 proc. wynajmuje operator logistyczny. Wygląda na to, że Nadarzyn staje się kluczowym ośrodkiem logistycznym w regionie, a jego znaczenie będzie tylko rosło
powiedział: Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni

Panattoni Park Nadarzyn o powierzchni 54 000 mkw. powstała w Urzucie i obecnie funkcjonują w nim dwaj międzynarodowi operatorzy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.