Rusza budowa pierwszego w Krakowie biurowca Skanska z certyfikatem WELL

2020.02.05

Rozpoczęła się budowa trzeciego, ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive, który zlokalizowany jest przy ulicy Pawiej w Krakowie. Inwestorem i wykonawcą jest firma Skanska.

Niebawem miną cztery lata od rozpoczęcia budowy krakowskiej inwestycji High5ive, tuż przy Dworcu Głównym i Galerii Krakowskiej. Właśnie rozpoczęła się budowa trzeciego, a zarazem ostatniego etapu kompleksu.

Już teraz można powiedzieć, że sama inwestycja okazała się dużym sukcesem komercyjnym, czego potwierdzeniem jest bardzo duże zainteresowanie najemców i sprzedaż czterech budynków
powiedział: Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska

W trzeciej części inwestycji powstaje biurowiec, który zaoferuje ponad 11 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Budynek będzie pierwszym w Krakowie biurowcem Skanska z certyfikatem WELL, przyznawanym przez International WELL Building Institute (IWBI). Ostatni etap kompleksu domknie pierzeję ulicy Pawiej

Docelowo High5ive to pięć nowoczesnych budynków biurowych o łącznej powierzchni całkowitej najmu wynoszącej około 70 000 mkw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia NS Moon Studio, a wykonawcą inwestycji jest Skanska. Komercjalizacją biurowców zajmuje się Skanska Property Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.