Siedziba zooplus w ostatnim biurowcu High5ive w Krakowie

2021.02.04

Nową siedzibą dla firmy zooplus Polska został realizowany przez spółkę Skanska kompleks biurowców - High5ive. Przeprowadzka do nowego biura odbędzie się w 2022 roku.

Nowy najemca kompleksu biurowego High5ive w krakowie to największy internetowy sklep zoologiczny w Europie, którego początki sięgają 1999 roku. zooplus jest notowany na giełdzie we Frankfurcie i generuje sprzedaż netto na poziomie prawie 1.8 mld euro w 2020 roku.

Krakowskie biuro zooplus zatrudnia obecnie ponad 130 osób z czego ponad połowa to specjaliści technologii informatycznych. Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że potrzeba była większej przestrzeni dla nowych pracowników.

Nową siedzibą niemieckiej firmy będzie kompleks biurowy High5ive, a dokładnie jego trzeci etap, który obecnie jest w realizacji. Nowe biuro zooplus będzie miało prawie 2 000 mkw. powierzchni, a przeprowadzka nastąpi w kwietniu 2022 roku. W procesie wynajmu najemcy doradzali eksperci Walter Herz.

High5ive to kompleks pięciu biurowców o łącznej powierzchni do wynajęcia na poziomie 70 000 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest w sąsiedztwie Dworca Głównego, Galerii Krakowskiej czy uczelni wyższych. Obecnie w budowie jest trzeci, ostatni etap kompleksu, który oferuje ponad 11 000 mkw. powierzchni. Oddanie do użytku nastąpić ma w I kwartale 2022 roku.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A., a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia NS Moon Studio.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.