Najwyższy możliwy poziom certyfikatu dla biurowca inwestycji High5ive w Krakowie

2022.08.01
Autor: Bartosz Motorek

Biurowiec wybudowany przez firmę Skanska, który powstał w ramach III etapu kompleksu High5ive w Krakowie dysponuje już prestiżowym certyfikatem LEED na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat LEED to system, który weryfikuje wpływ budynku na środowisko naturalne, między innymi w kontekście zużycia energii czy wody. Dodatkowo takie wyróżnienie potwierdza, że zastosowane w biurowcu rozwiązania wpływają na zmniejszenie jego śladu węglowego.

Biurowiec, który został oddany w III etapie flagowej inwestycji biurowej Skanska w Krakowie, otrzymał właśnie prestiżowy certyfikat LEED na najwyższym możliwym poziomie – Platinum. Ponad 1/5 materiałów zastosowanych do budowy ostatniej fazy krakowskiej piątki zawierała domieszki produktów pochodzących z recyklingu. Uzytko ponadto farb, klejów i uszczelniaczy o niskiej zawartości lotnych związków organicznych, a drewno użyte do konstrukcji High5ive posiadało certyfikat FSC, który wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

W budynku zastosowano inteligentne oświetlenie LED. Biurowiec w 100 proc. pozyskuje energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Najemcy mają do dyspozycji ponad 40 miejsc parkingowych umożliwiających naładowanie samochodów elektrycznych, w tym 6 stacji szybkiego ładowania.

Piąty biurowiec inwestycji High5ive dostarczył na krakowski rynek biurowy ponad 11 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Budynek jest w pełni skomercjalizowany i został zakupiony na początku 2022 roku przez firmę Stena Real Estate BV. Ostatni biurowiec High5ive ubiega się też o prestiżowy certyfikat WELL Core & Shell.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.