EXPO Kraków pnie się w górę

2013.08.27

30 słupów, mierzących ponad 13 metrów i ważących po 16 ton - czyli to, co będzie podstawą nowej siedziby Targów w Krakowie - właśnie stanęło na placu budowy przy ul. Centralnej 53.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, które będzie największym tego typu obiektem w południowej Polsce - rośnie jak na drożdżach. Tym samym, dzięki inwestycji prowadzonej przez Targi w Krakowie, na dobre rozpoczęła się rewitalizacja terenów poprzemysłowych po dawnych zakładach PPB PREFABET Kraków.

Z placu budowy usunięto 30 tys. metrów sześciennych ziemi i wbudowano ponad 5 tys. ton kruszywa. Aktualnie stawiane są słupy podtrzymujące stropy EXPO Kraków. Podstawową zaletą nowoczesnego centrum będzie jego wielofunkcyjność. Duża (13 tys. m2) i niczym nieograniczona przestrzeń (dwie hale - 4 i 5 tys. m2) - umożliwi organizację wielu wydarzeń, nie tylko targów, konferencji i kongresów. Oprócz działalności właściciela i operatora hali - Targów w Krakowie obiekt będzie bowiem wynajmowany na koncerty, festiwale, spektakle teatralne, zawody sportowe, wystawy, prezentacje produktów oraz wszystkie inne wydarzenia.

Przez wiele lat Kraków był jednym z najważniejszych celów turystyki biznesowej w Polsce. Nasza inwestycja pozwoli rozwinąć ten trend oraz w pełni wykorzystać potencjał miasta. Nowa siedziba powstaje równocześnie z rozbudową lotniska Jana Pawła II oraz zaplecza hotelowego. Dzięki połączeniu tych inwestycji Kraków będzie w stanie sprostać organizacji największych międzynarodowych wydarzeń różnego typu


- mówi Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

EXPO Kraków wpłynie nie tylko na pozytywne zmiany w krajobrazie miasta, ale da stolicy Małopolski nowe możliwości. Warto wspomnieć, że w dużych europejskich miastach, takich jak Madryt czy Wiedeń organizowanych jest ok. 150 kongresów rocznie. Dla porównania w Krakowie około 30. To pokazuje dystans, który dzięki nowemu Centrum ulegnie skróceniu.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą - firmą RE-Bau - obiekt ma być oddany do użytku wiosną 2014 r.

Źródło: mat.pras/Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.