Dwa nowe biurowce od Cavatina w Krakowie

2019.10.15

Cavatina Holding S.A. otrzymała pozwolenie na budowę dla dwóch nowych krakowskich biurowców - czwartego etapu Equal Business Park oraz nowy budynek biurowy przy Klimeckiego.

Kraków to obecnie lider wśród regionalnych rynków biurowych z zasobami nowoczesnej powierzchni biurowej na poziomie prawie 1 350 mln mkw. Do końca bieżącego roku miasto zyska kolejne około 90 000 mkw.

Wśród nowych powierzchni biurowych, które pojawią się w Krakowie do końca roku jest m.in. biurowiec Tischnera Office, który jest realizowany przez Cavatina Holding S.A.

Deweloper otrzymał właśnie pozwolenie na budowę dla dwóch kolejnych nowych biurowców - czwarty etap Equal Business Park oraz nowy projekt u zbiegu ulic Klimeckiego oraz Nowohuckiej.

Od września na budowie kompleksu Equal Business Park trwa realizacja czwartego biurowca, który będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych i zaoferuje ponad 11 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Najemcy od 2 do ostatniego piętra zyskają dostęp do zielonych tarasów w układzie kaskadowym, z kolei na parterze budynku znajdzie się część usługowa. Na terenie Equal Business Park funkcjonuje już kantyna, księgarnia, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz sklep spożywczy.

Z kolei na działce u zbiegu ulic Klimeckiego oraz Nowohuckiej w rejonie dzielnicy Zabłocie, powstanie nowy biurowiec firmy Cavatina. 5-kondygnacyjny budynek zaoferuje prawie 8 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. W biurowcu przewidziano również przestrzeń handlowo-usługową oraz strefy zieleni i relaksu.

W 2020 roku, krakowskie portfolio projektów komercyjnych Cavatina Holding S.A., osiągnie blisko 103 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Dominik
    Gość
    2019-10-15 11:13:38
    Projekt Biurowca Klimeckiego to jakaś porażka. Ta elewacja nie trzyma się kupy, nie wiem kto to akceptował.

    żal.pl

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.