Kompleks Soul w Lublinie już z pozwoleniem na budowę

2015.07.07

Kemea Invest otrzymała już pozwolenie na budowę dla kompleksu biurowo-usługowego Soul, który powstać ma przy alei Smorawińskiego w Lublinie. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwa dwa lata. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia JEMS Architekci.

Zespół budynków biurowych będzie miał powierzchnię całkowitą wynoszącą 47,5 tys. mkw. Inwestycja, która stanie w sąsiedztwie skrzyżowania al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego, składać się będzie z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków z 3-kondygnacyjną podziemną halą garażową. Pomiędzy obiektami powstanie publiczny plac z zielenią i kafejkami.

Budynki biurowe - Soul North i Soul South zaoferują łącznie około 22 tys. mkw. powierzchni najmu o standardzie technicznym klasy A+. Biura spełniać będą wymagania międzynarodowego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks Soul będzie obsługiwany przez osiem szybkobieżnych wind. Całość będzie monitorowana i otwarta 24 godziny na dobę.

Centralną częścią inwestycji stanie się 2-poziomowy skwer z kawiarniami. Będzie do ogólnodostępna przestrzeń, gdzie mogłyby się również odbywać różnego rodzaju wydarzenia artystyczne.

Kemea Invest chce w pierwszej kolejności podpisać umowy najmu z firmami z branż kreatywnych: IT, designu oraz start-upy i sektor BPO.

Obecnie inwestor jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Za komercjalizację projektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni JEMS Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Soul, JEMS Architekci, Cushman & Wakefield Healey & Baker, Kemea Invest

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.