Platynowy kompleks


2007.07.09
Autor: Rezczpospolita
Firma Globe Trade Center (GTC) zapowiada, że jeszcze w tym roku odda do użytku ok. 9000 mkw. powierzchni biurowej w Platinium Business Park (PBP), kompleksie biur na Mokotowie.

GTC planuje zakończenie budowy pierwszego biurowca w grudniu 2007 r. Deweloper informuje też, że rozpoczął już prace budowlane przy drugim budynku w zespole. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 90 milionów euro.

PBP powstaje na działce o powierzchni 2,7 ha przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej, naprzeciwko Mokotów Business Park w Warszawie. Będzie to zespół pięciu biurowców, które zaoferują łącznie 45 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A.

Każdy budynek PBP będzie miał siedem kondygnacji (parter i sześć pięter) i powstanie na planie litery T. Oba trzony - o zróżnicowanej wysokości - będą połączone centralnie ulokowanym holem, w którym znajdą się dwu- i trzykondygnacyjne podświetlone atria z wielosezonową roślinnością.

Projekt kompleksu biurowców został wykonany w pracowni architektonicznej Jems Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA. Wyłącznym agentem wynajmującym powierzchnię została firma Cushman & Wakefield.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.