Colliers International - Nowy zarządca Warszawskiego Centrum Finansowego i Platinum Bussiness Park

2013.01.08

Dwa prestiżowe warszawskie budynki biurowe ? Warszawskie Centurm Finansowe w Śródmieściu i Platinum Business Park na Mokotowie, zyskały nowego zarządcę. Przetargi sprzedaży tych nieruchomości wygrała firma Colliers International, właściciel min. Aliianz Real Estate.

Biurowiec Warszawskiego Centrum Finansowego to z pewnością jeden z najlepiej rozpoznawalnych budynków w stolicy. Mieści się w pobliżu skrzyżowania ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w samym środku strefy biznesowej Warszawy. Ma imponujący wygląd, 144 metry wysokości i aż 23 piętra, na których znajdują się biura takich gigantów jak Google, World Bank, MasterCard, Rothschild czy European Bank of Reconstruction and Development. Transakcja sprzedaży budynku uplasowała się na wysokim miejscu listy największych sprzedaży nieruchomości w Europie w 2012 roku. W jej wyniku WFC należy w tej chwili do Allianz Real Estate.

W chwili obecnej pod pieczą Colliers International reprezentowanego przez Allianz Real Estate znajduje się również znaczna część prestiżowego kompleksu wysokiej klasy biurowców Platinum Business Park. Ten położony na Domaniewskiej na warszawskim Mokotowie luksusowy zespół sześciu budynków biurowo-usługowych może pochwalić się takimi najemcami jak Aviva, Levis, Panasonic Marketing Europe GmbH czy TUI Poland Sp.z.o.o. Allianz Real Estate przejęło znaczną część ośrodka usługowo-biurowego, odkupując budynki Platinum I,II,III i IV.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Warsaw Financial Center, Platinium Business Park, Colliers International Poland

Komentarze


  • czarek
    Gość
    2013-01-08 14:03:23
    no na fotce to chyba nie jest WCF

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.