Więcej mieszkań w Nowym Centrum Łodzi. Deweloper dostał zgodę radnych


2022.07.13
Autor: Piotr Maślak
Jest zgoda miejskich radnych na budowę nowych mieszkań na terenie Nowego Centrum Łodzi. Warszawski deweloper wybuduje ponad 300 lokali w ramach nowej części osiedla Primo.

Rada Miejska w Łodzi zaaprobowała wniosek warszawskiego dewelopera - Profbud - dotyczący budowy osiedla na działkach przy ul. Tramwajowej 7/9 i ul. Lindleya 8. Deweloper skorzystał z zapisów ustawy „lex developer”, która pozwala na budowę budynków o charakterze mieszkalnym z pominięciem istniejących procedur, w tym m.in. zapisów miejscowych planów zagospodarowania.

Nowe mieszkania w Nowym Centrum Łodzi
Zgoda radnych dotyczy inwestycji mieszkaniowej firmy Profbud, która powstać ma na działkach przy ul. Tramwajowej 7/9 i ul. Lindleya 8. Projekt zakłada budowę 5-piętrowego budynku wielorodzinnego, w którym znajdzie się łącznie ponad 300 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Inwestycja będzie stanowiła nową część osiedla Primo, którego deweloperem jest warszawska firma Profbud.

Ulica Lindleya to cicha, wewnętrzna uliczka, dlatego w parterach budynków nie zostaną ulokowane lokale handlowo-usługowe.

Akceptacji radnych nie zyskał natomiast projekt budowy osiedla mieszkaniowego w rejonie ul. Traktorowej i ul. Cedry na Teofilowie. Działający tam deweloper chciał rozbudować powstające osiedle o kolejne budynki z prawie 300 mieszkaniami.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.