Lex developer ułatwi budowę mieszkań w Nowym Centrum Łodzi? Deweloper czeka na zgodę radnych


2022.07.04
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Czy Rada Miejska wyda zgodę na budowę inwestycji mieszkaniowej w obrębie Nowego Centrum Łodzi w ramach ustawy Lex Developer? Już na najbliższej sesji dowiemy się, czy powstaną nowe mieszkania przy Lindleya.

Firma Profbud chce zbudować nową inwestycję mieszkaniową na dwóch działkach położonych przy ul. Lindleya 8 oraz ul. Tramwajowej 7/9 w obrębie Nowego Centrum Łodzi. Deweloper realizuje już po sąsiedzku swój inny projekt - osiedle Primo, które jest pierwszą inwestycją budowaną w obszarze NCŁ.

Zanim jednak deweloper przystąpi do budowy inwestycji, Rada Miejska musi dać zielone światło dla tego projektu. Wszystko za sprawą zapisów tzw. specustawy mieszkaniowej (zwanej też lex developer), z której deweloper korzysta. Ustawa pozwala na realizację budynków mieszkalnych niezależnie od ograniczeń wynikających z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, o ile projekt taki zatwierdzi lokalny samorząd.

Z zapisów lex developer skorzystał m.in. łódzki biznesmen Piotr Misztal, który w centrum Łodzi buduje wieżowiec Golden Tower.

Profbud zamierza wybudować budynek mieszkalny wielorodzinny w kształcie litery C z elewacją frontową w pierzei ul. Lindleya i wewnętrznym dziedzińcem. Nowy obiekt ma mieć 5 kondygnacji (lub jedną więcej na penthouse'y), podziemny garaż i maksymalnie 335 mieszkań.

Komentarze


  • BP
    Gość
    2022-07-12 08:56:34
    Ja wiem, że to nie ten pieniądz i nie ta mentalność co u nas. Jednak myślę, że podejście do miasta w sensie budownictwa-developerki, komunikacji, jakości życia, zieleni, naprawdę godne polecenia:
    //www.onet.pl/informacje/smoglabpl/samochody-nie-sa-przyszloscia-miast-to-paradoks/l19b6ph,30bc1058

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.