Profbud odsłania szczegóły swojej pierwszej łódzkiej inwestycji

2018.02.19

Firma deweloperska Profbud zaprezentowała szczegóły swojej najnowszej inwestycji w Łodzi, która powstaje pod nazwą Osiedle Primo. Pierwszy etap zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2019 roku.

Pierwsza łódzka inwestycja firmy deweloperskiej Profbud, powstaje w samym sercu Nowego Centrum Łodzi u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej. Projekt zakłada budowę budynku o jedenastu kondygnacjach naziemnych, a jego wygląd nawiązywać będzie do historycznej zabudowy pierzejowej, tworzonej przez rytm fasad. Do wykończenia części elewacji użyta zostanie cegła klinkierowa, czym odwoływała się będzie do frontów budynków z ery przemysłowej.

W pierwszym etapie Osiedla Primo powstanie 212 mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 31 do 104 metrów kwadratowych. Lokale będą miały wysokość na poziomie 2,64 i 3 metrów. Natomiast zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach penthousy będą miały ponadstandardową wysokość 3 metrów. Wszystkie mieszkania wyposażone są w loggię, balkon lub taras. Ostatnia, 11 kondygnacja budynku zostanie wycofana względem linii zabudowy, co pozwoli na usytuowanie tarasów ogrodowych.

Z myślą o cyklistach wyznaczono aż 212 stanowisk dla rowerów, które przypisane są indywidualnie do każdego mieszkania. Natomiast w garażu podziemnym znajdą się miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych właścicieli mieszkań. Na parterze budynku z dojściem od ulicy oraz patio usytuowane będą lokale usługowe o powierzchniach od 45 do 129 mkw.

Nazwa osiedla nawiązuje do pierwszej łódzkiej inwestycji dewelopera, który dotychczas wszystkie swoje projekty realizował na terenie Warszawy. Łącznie Osiedle Primo zaoferuje 420 mieszkań. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • mieszkaniec
  Gość
  2018-02-19 12:44:59
  I znowu czytam , że "do wykończenia części elewacji użyta zostanie cegła klinkierowa, czym odwoływała się będzie do frontów budynków z ery przemysłowej" . Nie wiem czy akurat tego mieszkańcy Łodzi oczekują z utęsknieniem ? Czy nie możemy choćby w architekturze oderwać się od fabryczno-proletariackiej historii ?

 • Kurczak
  Gość
  2018-02-19 13:28:50
  tam powinny stać wieżowce, nowoczesne.

 • Do Kurczak
  Gość
  2018-02-19 18:15:54
  Może lepiej wieżowce NIE NOWOCZESNE wtedy by pasowały :)
  "Oj przewraca się w dupach, przewraca"

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.