Kamień węgielny na osiedlu Primo w Łodzi

2018.05.24

Na budowie łódzkiego Osiedla Primo, które powstaje u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej, odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego. Deweloper jest warszawska firma Profbud.

Osiedle Primo, które powstaje w Nowym Centrum Łodzi, obok Dworca Łódź Fabryczna, docelowo zaoferuje 420 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Pierwszy etap inwestycji to 11-kondygnacyjny budynek z 212 lokalami o powierzchniach od 31 do 104 metrów kwadratowych. Osoby decydujące się na położone na najwyższych kondygnacjach apartamenty będą miały do dyspozycji wysokość lokali na poziomie 3 metrów.

Deweloper dla cyklistów przygotuje aż 212 stanowisk rowerowych, przypisanych do poszczególnych mieszkań. Dla osób posiadających samochód, dostępne będą miejsca postojowe w podziemnej hali garażowej. Pierwszy etap Osiedla Primo zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2019 roku.

Łódzkie osiedle u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej będzie łączyło w sobie elementy tradycyjnej śródmiejskiej zabudowy i nowoczesności. Swoim wyglądem nawiąże do historycznej zabudowy pierzejowej, tworzonej przez rytm fasad. W odwołaniu do frontów budynków z ery przemysłowej na elewacji zostanie zastosowana cegła klinkierowa.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.